در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)
  • نویسنده

مدیر سایت
    سرپرست کل

در این پیج قصد داریم در مورد

تحصیل در اروپا

در کشورهای مختلف بحث و تبادل نظر کنیم

دوستانتان را از نظرات و تجربیاتتان آگاه کنید

مدیر سایت
    سرپرست کل

جهت ادامه تحصیل در آلمان پس از مشخص شدن دانشگاه مورد نظر باید مدارک ترجمه شده یه تاید سفارت یرسد ، دقت فرماید دونسخه اصل و پنج نسخه کپی لازم است .

چنانچه نامه ای از دانشگاههای آلمان داشته باشید که بیانگر اقدام شما باشد و آن را به سفارت نشان دهید ، در آن صورت سفارت هزینه ای بابت تایید مدارک اخذ نخواهد نمود .

و چنانچه مدارکی که بیانگر ارتباط با دانشگاه نداشته باشیدبرای هر سری ترجمه مبلغ 40 یورو باید پرداخت نمایید

مدارکی که برای تایید ارائه میدهید باید بطور رسمی ترجمه شده باشند ( مهرهای دادگستری و وزارت امور خارجه را داشته باشند ) و حتما اصل مدارک را همراه داشته باشید ؛ تاریخ ترجمه ها بیش از دوسال نگذشته باشد .

مدارک تایید شده تاریخ انقضا ندارند

و دقت نماید حتما حداقل دو نسخه ترجمه اصل را داشته باشید زیرا یک سری از مدارک را باید در روز مصاحبه تحویل سفارت دهید و نسخه دوم را در روز ثبت نام باید تحویل دانشگاه دهید.
    در مورد

تحصیل در اروپا

لطفا نظرات و تجربیات خود را با سایر اعضا به اشتراک بگذارید

شیرین
    مشارکت کننده

سلام دوستان در مورد اسپانیا برای تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز به مدرک زبان هست؟

abbas
    مشارکت کننده

بعضی ها مثل پلی تکنیک مادرید مدرک زبان از شما می خوان هم اسپانیایی و هم انگلیسی. (بستگی به زبانی داره که کورس شما ارائه میشه). اما بعضی ها مثل پلی تکنیک کاتالونیا برای یه سری از رشته هاشون مدرک زبان نمی خوان. که البته کورس هاشون همگی به زبان اسپانیایی برگزار میشه. پیشنهاد می کنم سری به سایت دانشگاه مورد نظرتون توی اسپانیا بزنین تا ببینین مدرک زبان می خواد یا نه

فرزانه
    مشارکت کننده

سلام، من پذیرش گرفتم واسه دکترا الان دارم واسه ویزا اپلی‌ می‌کنم،

کسی‌ از جنوب فرانسه پذیرش گرفته که تا چند ماه آینده بخواد بره؟

ali
    مشارکت کننده

یه سوال درمورد بلیط دارم بچه هایی که دانشگاه گرونوبل هستند از چه مسیری بلیط گرفتند که راحت تره؟

ali
    مشارکت کننده

اطلاعاتی که من بدست اوردم ایناس، البته روشهای دیگه ای هم وجود داره، ولی این سه موردی که اینجا گفته شده، ساده ترین و معمول ترین هستند:
    الف) پرواز مستقیم به فرانسه:
    1) از طریق لیون: آسانترین روش، پرواز به فرودگاه سنت اگزوپری لیون در فاصله 95 کیلومتری از گرونوبل است. از آنجا می توان با Satobus (به مدت 50 دقیقه، هر یک ساعت اتوبوس به سمت گرونوبل حرکت خواهد کرد.) و یا از طریق قطار به سمت گرونوبل حرکت کرد
    2) از طریق پاریس: پرواز به فرودگاه شارل دو گل و سپس استفاده از TGV از ترمینال 2 که مستقیم یا غیر مستقیم(از طریق لیون) به سمت گرونوبل حرکت می کند. فاصله پاریس تا گرونوبل حدود 480 کیلومتر و قیمتها بسته به قطار مورد متغیر است.
    ب)از طریق سوئیس: به صورت پرواز به فرودگاه ژنو. فاصله فرودگاه ژنو تا گرونوبل حدود 157 کیلومتر است و میتوان به طرق زیر از این فرودگاه به سمت گرونوبل حرکت کرد:
    * قطار هر سه یا 4 ساعت به سمت گرونوبل قطار وجود دارد.
    *اتوبوسهای مستقیم به سمت گرونوبل
    * با اتوموبیل: حدود 2 ساعت راه تا گرونوبل است.

ali
    مشارکت کننده

قیمت ملک در فرانسه به مراتب بالاتر از ایرانه. به عنوان مثال قیمت متراژ خونه در پاریس از ۶۰۰۰ یورو به بالاست و در حومه پاریس به طور متوسط متری ۴۰۰۰ یورو است. با توجه به قیمت فعلی ارز به راحتی میشه فهمید که کجا گرونتره.

zahra
    مشارکت کننده

میشه بفرمایید سطح علمی دانشگاه سن پترزبورگ برای فرصت مطالعاتی شش ماهه دکتری خوبه؟
    آیا کسی تا حالا این دانشگاه بوده؟

در حال نمایش 9 نوشته (از کل 9)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.