پاریس برج ایفل

فرانسه توریسم(پاریس برج ایفل (Tour Eiffel))

ایفل در اصل به یاد انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه و به صورت موقتی برای نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ برپا شده بود که بعد از پایان نمایشگاه دیگر جمع نشد و به همان صورت باقی ماند. گوستاو ایفل به خاطر تکنیک های انقلابی اش در پل سازی معروف بود که اسکلت برج آزادی را هم او ساخت. تکمیل برج ایفل ۲ سال طول کشید و از ۱۲۰۰۰ شاخه آهن ساخته شد. همه این شاخه آهن ها به صورت پیش ساخته و با ۷ میلیون میخ به هم وصل شدند و به صورت آماده به این مکان منتقل شدند. اگر به پاریس می روید، ایفل یکی از جاهایی است که حتماً باید آن را ببینید.
بی‌تردید نماد فرانسه پاریس و برج ایفل است. این برج زیبا که نمونه‌ی کپی آن در چین وجود دارد، به مناسبت یکصدمین انقلاب مردم فرانسه ساخته شد. نام این برج در واقع از نام سازنده‌ی آن یعنی گوستاو ایفیل (Gustavo Eiffel) گرفته شده و از نکات جالب آن این است که این برج جزو عجایب دنیا به شمار می‌رود. ارتفاع این برج ۳۲۴ متر و تعداد پله‌های آن ۱۶۶۵ عدد است. مکانی زیبا و دیدنی که بعد از ۲۶ ماه کار مداوم در سال ۱۸۸۹ میلادی افتتاح شد

فرانسه توریسم (پاریس,موزه لوور (Musée du Louvre))

موزه لوور با کلکسیون شخصی شاه فرانسیس اول در قرن شانزدهم بنا نهاده شد. با هدیه و خریدهای شاه این کلکسیون گسترده تر شد و در سال ۱۷۹۳ طی انقلاب فرانسه، لوور تبدیل به موزه ملی فرانسه و کلکسیون سلطنتی خصوصی شد که بازدید از آن به روی عموم هم باز شد. در این موزه بینظیر شاهکارهایی همچون تابلوی مونا لیزا اثر لئوناردو داوینچی و آثار میکل آنژ را می توانید ببینید. از هرم شیشه ای که وارد موزه می شوید سه راهرو به نام های سولی، ریشلیو و دنو در دسترس شماست که در هر کدام از آنها می توانید شاهکارهای هنرمندان بزرگی را مشاهده نمایید

فرانسه توریسم (پاریس,کلیسای نتردام (Cathédrale Notre-Dame de Paris))

این کلیسای جامع کاتولیک در منطقه ۴ پاریس واقع شده و یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی و یکی از بزرگتریم و معروف ترین کلیسای های دنیا شناخته می شود. واقع گرایی مجسمه ها و زیبایی شیشه های رنگی آن، در تقابل با معماری رمانسک قرار دارند. هر ساله ۱۳ میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. در بالای درب اصلی و در ارتفاع بیست متری، بیست و هشت مجسمه سنگی سه و نیم متری نصب شده‌اند که پادشاهانی را نشان می‌دهند که قبل از ظهور عیسی بر اسرائیل حکومت کرده اند. برج‌های دو قلوی کلیسا در رمان گوژپشت نتردام اثر ویکتور هوگو، محل زندگی کازیمودوی گوژپشت بودند.
کلیسای نتردام یکی از زیباترین کلیساهای دنیا و به نوعی شاهکار معماری فرانسه است که زیبایی چشم‌نوازی دارد. اگر رمان گوژپشت نتردام اثر فاخر ویکتور هوگو را خوانده باشید، حتما می‌دانید که کازیمودو در برج دوقلوی این کلیسا زندگی می‌کرد

تبلیغات
تبلیغات

فرانسه توریسم (پاریس,تاق پیروزی (Arc de Triomphe))

این تاق بنایی است واقع در میدان شارل دوگل در انتهای غربیخیابان شانزه لیزه که به افتخار جنگجویانی ساخته شده که در طول تاریخ و به ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا کرده اند. در دیوارهای داخلی و بر فراز این تاق، نام فرماندهان نیروهای فرانسوی در این جنگ‌ها نقش بسته است. در پایین و در ضلع شرقی این بنا آتشی به یاد یک سرباز گمنام همواره شعله ور است که هر بعدازظهر طی مراسمی خاص با گاز طبیعی آتش آن را تجدید می کنند.

فرانسه توریسم (پاریس,شانزه لیزه (Champs-Elysées))

خیابان شانزه لیزه خیابانی در منطقه ۸ و در شمال غربی پاریس است که پر از سینما، کافی شاپ، فروشگاه های لوکس است. شانزه لیزه یکی از معروف ترین و گران قیمت ترین خیابان های دنیاست. چند بنای تاریخی هم در این خیابان قرار دارند که از میان آنها می توان به تاق پیروزی و میدان کنکورد اشاره کرد. این خیابان یکی از جاذبه های اصلی پاریس محسوب می شود و برندهایی همچون آدیداس، بنتون، نایکی، زارا، کارتیه، گپ، لوئی ویتون، هوگو باس، لانسل و … در این خیابان فروشگاه دارند.

فرانسه توریسم (پاریس, کاخ ورسای (Château de Versailles))

کاخ سلطنتی ورسای در منطقه ایل دو فرانس پاریس و در حومه ثروتمندنشین آن قرار گرفته است. این کاخ ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر پاریس فاصله دارد. ناپلئون بعد از انقلاب فرانسه تابستان هایش را در این کاخ می گذراند. در سال ۱۸۳۰ لوئی فیلیپ آن را تبدیل به موزه کرد. جاذبه های این کاخ شامل اپرا، نمازخانه، تالار آینه ها، اتاق های سلطنتی شاه و ملکه و باغ زیبای اطراف کاخ می شود.

فرانسه توریسم (مارسی, قلعه ایف مارسی((Château d’If))

«قلعه ایف» یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین بناهای فرانسه است که دسترسی به آن از طریق قایق‌های تندرو امکان پذیر است. این قلعه در جزیره‌ای به همین نام در نزدیکی شهر مارسی بنا شده و نام این قلعه از درخت‌های سوزنی که در گذشته در آن اطراف می‌روییده، گرفته شده است. معروفیت آن هم  به این دلیل است که الکساندر دومای پدر در کنت مونت کریستو، قهرمان داستانش را چند صباحی به این زندان فرستاده است. قایق سواری با IF Frioul سریع السیر (۱۰ یورو، از Quai des Belges) و چشم انداز تراس عریض و زیبای آن، ارزش یک بار دیدن قلعه را بیشتر می کند. با تور فرانسه سفر کنید و از دیدنی های اروپا بازدید کنید.

فرانسه توریسم (مارسی,پانتئون(())

پانتئون بنایی است که شباهت‌های زیادی به پانتئون رم دارد. این مکان با ۱۱۰ متر طول و ۴۲۵ متر عرض در واقع کلیسایی بوده که برای سنت‌ژنویو ساخته شده ولی بعدها به آرامگاه افراد مشهوری چون روسو، ولتر، ویکتور هوگو، ژان مولن، ماری کوری، امیل زولا و سوفلو تبدیل شده است..

پانتئون

فرانسه توریسم (مارسی, باراندازهای فراترنیته و ریو نو)

باراندازهای فراترنیته و ریو نو در بندر قدیم، سوار کشتی‌های تفریحی فریول ایف اکسپرس شوید و به جزیره‌ی ایف بروید. این کشتی‌ها با بلیت گران‌تر، شما را به جزیره‌ی فریول هم می‌برند، اما اگر با خانواده یا گروه بیشتر از ١٠ نفر سفر کنید، شامل تخفیف خواهید شد. این قلعه از دیدنی های مارسی به شمار می رود

فرانسه توریسم(مارسی- شهری با انواع موزه ها)

مارسی یک موزه آثار باستانی دارد که در زمره دیدنی های مهم شهر است.در این موزه اشیای زیادی از دوران حکومت یونانی ها و رومی ها در مارسی نگهداری می شود.

یکی از دیدنی ترین آثار موزه، قایقی متعلق به قرن ششم میلادی است. با گشتی در موزه، می توانیم با تاریخ چند هزار ساله مارسی آشنا شویم.

موزه طراحی مدرن مارسی نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد. در این موزه بیش از ۲۰۰۰ طرح لباس مربوط به ۳۰ سال اخیر نگهدرای می شود. شهر مارسی، یک موزه هنرهای مدرن نیز دارد. کلیسای جامع مارسی هم از دیدنی های تاریخی شهر است که در قرن چهارم میلادی بنا شده و در قرن یازدهم توسعه یافته و در نیمه دوم قرن نوزدهم به طور کامل بازسازی شده است. سبک معماری کلیسا ، رومی بیزانس است.

فرانسه توریسم(لیون )

لیون Lyon این شهر در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد و ۴۷۰ کیلومتر تا پاریس فاصله دارد. این شهر پس از پاریس و مارسی بزرگ ترین شهر کشور فرانسه است. لیون با ۴ دانشگاه و تعداد زیادی مدارس، دومین شهر دانشجویی کشور فرانسه بعد از پاریس است. همچنین :/.*یون آثار باستانی بسیاری از دوره رنسانس را در خود جای داده است که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

فرانسه توریسم(لیل Lille )

لیل Lille این شهر در شمال فرانسه واقع است و با بلژیک مرز مشترک دارد. لیل در سال ۲۰۰۰ میلادی به یکی از قطب های دانشگاهی کشور فرانسه تبدیل شد. نانوایی معروف”پل” که در اکثر کشور ها شعبه دارد، ابتدا در این شهر آغاز به کار کرد.

فرانسه توریسم(نیس Nice)

نیس Nice این شهر در مجاورت دریای مدیترانه و در نزدیکی ایتالیا واقع شده است. نیس بعد از پاریس بیشترین ظرفیت پذیرش توریست را در کشور فرانسه دارد

فرانسه توریسم(ایگوئز)

فرانسه انجمنی با نام (زیباترین روستاهای فرانسه) دارد که تمام ۱۵۵ عضو آن باید کمتر از ۲۰۰۰ سکنه و حداقل دو اثر فرهنگی ملی داشته باشند. یکی از زیباترین‌ها در این فهرست روستای قرون وسطایی ایگوئز بوده که بالای تنگه‌ی آردش واقع شده است.
این دهکده که با باغ‌های انگور احاطه شده دارای کلیساهای رومی، هنر رنسانس و یک پل معلق ۱۰۰ ساله است. اطراف ایگوئز پر از گل‌های بنفش گیاه اسطوخودوس است که تا کیلومترها در افق منظره‌ی فوق‌العاده زیبایی را خلق می‌کنند.

فرانسه توریسم(لاروک گاژیک)

یکی دیگر از نمایندگان فهرست زیباترین روستاهای فرانسه لاروک گاژیک است. این روستا در نزدیکی رود دوردوین ساخته شده و فضای آن در فصل گل با عطر یاسمن و پیچ امین‌الدوله همیشه معطر است. با املاک ساخته شده با معماری رنسانس، کافه‌های رویایی، باغ‌های زیبا و عطر گل‌ها این روستا بیشتر از اینکه یک مکان واقعی به نظر برسد، شبیه یک رویای زیبا است..
تبلیغات
محل تبلیغ اول