ایتالیا

ایتالیا توریسم(میلان-کاستلو فورزسکو)

عمارتی است زیبا و دیدنی که در Pizza Castello واقع شده است. این عمارت دارای موزه می باشد و کار نیمه تمام میکلانژ یعنی Rondanini Pieta در این موزه قرار دارد و گردشگران زیادی برای دیدن این کار و همچنین کارهای دیگر بزرگان هنر ،از این موزه بازدید می کنند.

ایتالیا توریسم(میلان- گالری ویتوریو امانوئل)

این گالری قدیمی ترین مرکز خرید دنیاست. طراحی آن به سال ۱۸۶۱برمی گردد و بین سال های ۱۸۶۵ تا ۱۸۷۷ توسط جیوزپه منگونی ساخته شد و نام آن از اولین پادشاه ایتالیا یعنی ویتوریو امانوئل II گرفته شده است. این مرکز خرید چهارطبقه در مرکز میلان قرار دارد و پر از فروشگاه های مختلف از جمله جواهرات، لباس های مد روز و برندها، کتاب و تابلوهای نقاشی است و رستوران ها و کافی شاپ های فراوانی دارد

ایتالیا توریسم(میلان- منطقه فشن)

این منطقه در میلان یکی از بهترین نقاط اروپا برای خرید کردن است. خانه های اربابی با معماری های قرن هفدهم تا نوزدهم هم در این محله به چشم می خورند که اکثراً موزه شده اند. در خیابان های مونته ناپولئونه، دلا اسپیگا و مانزونی می توانید از بوتیک های برندهای معروف همچون هرمس، آرمانی، ورساچه، شانل، بولگاری، دولچه اند گابانا و غیره… دیدن کنید و در فروشگاه هایی که اجناسی با قیمت های مناسب دارند خرید کنید.

محل تبلیغ اول
تبلیغات

ایتالیا توریسم(میلان- قلعه اسفورزا)

این قلعه یکی از مهمترین بناهای تاریخی میلان است و مدتها مظهر قدرت در مقابل حکام داخلی و خارجی بوده است. اکنون این قلعه تبدیل به موزه شده است.

ایتالیا

ایتالیا توریسم(میلان- سانتا ماریا دله گراتزیه)

این کلیسا بخاطر تاریخ معماری آن یکی از مشهورترین کلیساهای میلان است. سبک معماری آن ترکیبی از گوتیک و رنسانس است. ولی شاخصه مهم آن تابلوی “شام آخر” لئوناردو داوینچی است که در اینجا نگهداری می شود.
کلیسایی واقع در شهر میلان ایتالیا به دلیل حضور نقاشی مشهور هنرمند تاریخی لئوناردو داوینچی روی دیوار آن به شهرت جهانی رسیده است. شام آخر نام این نقاشی دوست‌داشتنی و پرطرفدار است که این کلیسا را به یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین مکان‌های گردشگری کشور ایتالیا تبدیل ساخته است. به گونه‌ای که سالانه تعداد زیادی از توریست‌های سراسر جهان برای بازدید این اثر هنری و تاریخی، از مدت‌ها قبل برای تهیه‌ی بلیط آن اقدام کرده تا تنها ۱۵ دقیقه به تماشای آن بنشینند

ایتالیا توریسم(رم- بنای کولیزیوم)

بنای کولیزیوم در شهر رم واقع است که در سال شصت میلادی به دستور وسپاسیان ساخته شده ” این بنا تاریخچه عجیبی داشته است . این بنای شوم مدتی کشتارگاه بی گناهان بوده و سپس به یک قلعه مخوف تبدیل شده است و سپس زمانی که طاعون به این سرزمین حمله کرد به یک بیمارستان تبدیل شد و سر انجام در قرون وسطی به سالن تئاتر مبدل شده و در زمان ناپلئون به صورت اصطبل درامد و اکنون محل تماشای جهانگردان شده است . این بنا در قرون وسطی دو در داشته ” یک در زندگی و در دیگر مرگ نام داشته است . در حال حاضر هم بازدید کنندگان از در زندگی وارد و از مرگ خارج می شوند.
بی‌شک این اثر تاریخی را می‌توان نمادی از ایتالیا و دلاوری‌های مردم روم باستان دانست. جایی که شاهد نبرد گلادیاتورها و افتخارآفرینی‌های زیادی بوده است و وقتی به هر طرف آن نگاه می‌کنی، رنگ و بویی از شجاعت در دل تاریخ دیده می‌شود. بیرون این استادیوم طاق کنستانتین قرار دارد که برای یادبود پیروزی کنستانتین در سال ۳۱۵ میلادی بنا شده است

burg-st-angelo-rom1

ایتالیا توریسم(رم- قلعه سنت آنجلو)

قلعه سنت آنجلو این بنای عجیب دایره ای شکل، در اصل مقبره امپراتور هادریان بوده است، اما در قرن ششم تبدیل به یک پایگاه مناسب برای پاپ ها شد و از طریق کانال های زیرزمینی به قصرهای واتیکان متصل شد. بسیاری از پاپ ها در گذشته و هنگامی آه خطری آنها را تهدید می کرده از این راه های مخفی استفاده کرده اند. درحال حاضر از این بنا به عنوان موزه استفاده می شود.
قلعه‌ای با شکوه و با عظمت که زیبایی چشم‌نوازی در جای‌جای آن موج می‌زند. این قلعه توسط امپرتوری هادریان به‌عنوان آرامگاه خانوادگی ساخته شده است، ولی بعدها به‌عنوان قلعه‌ی نظامی، اقامتگاه پاپ، زندان و حالا به عنوان موزه کاربرد دارد. در این بنا می‌توان مجسمه‌ی میکائیل از فرشتگان خداوند و همچنین مناظر زیبایی از شهر را تماشا کرد.

ایتالیا توریسم(رم- فواره های تروی)

فواره های تروی که دور میدان کوچکی قرار دارند از جمله جاهای مورد علاقه گردشگران است. معمولا عده زیادی در طول روز از آن بازدید می آنند و در کنار آن عکس های یادگاری می گیرند

ایتالیا توریسم(رم- پله های اسپانی)

پله های اسپانیا عریض ترین و طویل ترین پلکان کل اروپاست. این پله ها میدان Trinita dei Monti را به میدان اسپانیا پیوند می دهند. تعداد پله ها ۱۳۸ عدد است و بین سال های ۱۷۲۵–۱۷۲۳برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه ی مقدس واتیکان(The Holy See) ساخته شده اند. امروزه پله های اسپانیا در ایام مختلف سال، میزبان برنامه های گوناگون است. مثلاً در ایام کریسمس، نمایش خاصی در آن اجرا می شود، در ماه مه آن را پر از گل های آزالیا می کنند و گاهی تبدیل به محل فروش انواع گل ها می شود. برتولوچی از این محل در یکی از فیلم هایش استفاده کرده و باب دیلن یکی از ترانه هایش را برای این پله ها سروده. در ۱۹۸۶ اولین رستوران مک دونالد ایتالیا در نزدیکی این پله ها گشایش یافته و اولین اعتراضات به Fast Food و طرفداری از Slow Food در اینجا شکل گرفته…اعتراضات مدنی هم در این پله ها به اشکال مختلف هنری بارها نشان داده شده اند

ایتالیا توریسم(رم- پنتئون)

پنتئون قدیمی ترین معبد شهر رم که متعلق به سال ٢٧ قبل از میلاد است از بناهای تاریخی مهم این شهر محسوب می شود. در گذشته از این معبد به عنوان پرستشگاه خدایان استفاده می شده است و قرون دوم میلادی بازسازی شده است. در این معبد می‌توان مدفن افراد سرشناسی چون رافائل نقاش و برخی پادشاهان ایتالیایی را دید که بعد از دوره‌ی رنسانس در اینجا آرام گرفته‌اند. پانتئون رم معماری خاص و منحصربه‌فردی دارد و گنبد آن الگویی برای بسیاری از بناهای سراسر جهان شده است.

فلورانس- موزه فلورانس

فلورانس شهر موزه‌ها، آثار هنری و گالری‌های نقاشی است. یکی از موزه‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می‌شود، گالری اوفیتسی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست. تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی موزه گیج‌کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد. موزه‌ی آکادمیا، خانه‌ی مجسمه‌ی معروف داوود، شاهکار میکل‌آنژ است. تندیس مرمری داوود از شاهکارهای هنری عصر رنسانس محسوب می‌شود و آن‌قدر بی‌نظیر است که گردش‌گران زیادی را به گالری آکادمیا می‌کشاند. دو بدل از این مجسمه در دو جای دیگر شهر نیز وجود دارند: بالای تپه‌ی میکل‌آنژ (که دیدن شهر از بالای آن بسیار رویایی‌ست) و میدان سینیوریتا.

فلورانس- کلیسای سانتا ماریا

این کلیسا در سال ۱۶۲۶ بنا شده است.برادر پاپ، آنتیو نیو در سال ۱۶۳۱ دستور داد تا جسد های راهبه های کبوشی را از خاک بیرون آورند و به غار(گورستانی) که در زیر این کلیسا قرار دارد، انتقال دهند.آنها استخوان مرده ها را در طول دیوار قرار می دادند و از آن پس راهبه ها مرده های خود و همچنین مرده های فقیر را به آنجا می بردند .در آن زمان این کلیسای کاتولیک ها اجازه داده بود اجساد راهبه ها رادر داخل و زیر کلیسا دفن کنند.این قبرستان (محل نگه داری استخوان مردگان) شامل ۴۰۰۰ اجساد راهبه بین سالهای ۱۵۰۰-۱۸۷۰ می باشد. این قبرستان به پنج کلیسای کوچک تقسیم می شود که دیواره های آن با استخوان های مردگان تزئین شده وحتی بعضی از اجساد سالم را لباس پوشانده اند و این نمونه ای از یک آثار هنری ترسناک در طراحی این پنج کلیسا می باشد. در یکی از این کلیسا ها جملات(ما اینجا چکار می کنیم؟،ما کیستیم؟ما تنها یکبار در این جهان زندگی می کنیم) به سه زبان نوشته شده است.

Piazza Navona

رم- پیاتزا ناوونا (Piazza Navona)

هر جایی از رم که بروید می‌توانید نشانه‌هایی از میدان‌های باشکوه و رستوران‌های ایتالیایی زیبا را به چشم ببینید. اما میدان بزرگ پیاتزا ناوونا تفاوت دارد. این میدان ۳ فوراه دارد و چند مجسمه و چندین سنگ‌تراش زیبا و جذاب در این میدان به چشم می‌خورد. نمای پیاتزا ناوونا در شب فوق‌العاده است.

رم- ‌ سردابه کاپوچین (Capuchin Crypt)

شاید در نگاه اول این بنا مانند بنای مردگان جمهوری چک ترسناک به نظر برسد، ولی این سردابه در نوع خود یکی از جاذبه‌های گردشگری جذاب است که زیر ساختمان Our Lady of The Conception of the Capuchins قرار دارد. استخوان‌ها و جمجمه‌های مردگان در این مکان نگهداری می‌شود و مردم نشانه‌هایی از مرگ و حیات و در عین حال رستاخیز را نظاره‌گر باشند

Capuchin Crypt

‌واتیکان (Vatican)

واتیکان را همه به نام یک کشور مستقل می‌شناسند که در دل رم به‌عنوان مقر پاپ قرار دارد. این شهر زیبا نشانه‌های تاریخی زیادی دارد که می‌توان از آنها بازدید کرد و لذت برد. میدان زیبای سنت پیتر که اواخر قرن ۱۷ توسط برنینی طراحی شده، مجسمه‌های میکل آنژ و موزه‌های بی‌نظیر واتیکان، قطعا شما را از این سفر راضی خواهد کرد.

‌میدان اصلی رم (Roman Forum)

میدان اصلی و قدیمی روم باستان که به نام رومن فوروم نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری رم است. با اینکه در حال حاضر بقایی از آن باقی مانده، ولی زمانی این میدان مرکز اصلی سیاسی مذهبی رم بوده و بناهایی چون طاق سپتیموس سوروس، طاق تایتوس، خانه وستال‌ها و معبد ساترن در آن قرار داشته است.

Roman Forum
Duomo di Milano

میلان – ‌کلیسای جامع دوئومو (Duomo di Milano)

در میدانی معروف به دلدوئوموی شهر میلان، کلیسایی احداث شده است که گفته می‌شود برای ساخت آن، مدت زمانی طولانی حدود ۵۰۰ سال، زمان صرف شده است. این عمارت تاریخی و زیبا از معماری جالب و شگفت‌انگیزی برخوردار است که ساخت آن در سال ۱۳۸۶ میلادی آغاز و در سال ۱۸۰۵ میلادی به دستور ناپلئون بناپارت به اتمام رسید و مراسم تاجگذاری وی در آن مکان برگزار شد. به نظر می‌رسد در این مکان و پیش از احداث این کلیسا، کاخ باشکوهی از پادشاهان رومی که بر اثر آتش‌سوزی سال ۱۰۵۷ میلادی از بین رفته، وجود داشته است. امروزه این مکان مقدس یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر میلان محسوب می‌شود که میزبان توریست‌های بسیاری از سراسر جهان است

میلان – ‌‌تئاتر لااسکالا (Teatro alla Scala)

در شهر میلان ایتالیا، سالنی معروف و بسیار دوست‌داشتنی در سال ۱۷۷۸ میلادی احداث شد که امروزه به معروف‌ترین خانه‌ی اپرای جهان شهرت یافته است. لا اسکالا نام این بنای تاریخی است که از بخش‌هایی مانند آکادمی نوین برخوردار است. به نظر می‌رسد این عمارت فرهنگی در سال ۱۹۴۳ میلادی به همت هنرمندان و معماران ایتالیا مورد تعمیر و مرمت قرار گرفته است. ناگفته نماند این مکان در مدت زمان جنگ جهانی دوم، بر اثر بمباران مورد آسیب شدیدی قرار گرفته است، به گونه‌ای که مسئولان ایتالیا را به بازسازی و مرمت مجدد آن در سال ۱۹۴۶ میلادی مجبور می‌سازد. نام اصلی سالن تئاتر New Royal-Ducal Theatre at La Scal است که امروزه برترین و مهم‌ترین سالن‌های اپرا و تئاتر هنرهای نمایشی در جهان به شمار می‌آید.

Pizza Tower

پیزا- ‌‌‌برج کج پیزا (Pizza Tower)

از جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا، برج پیزا در شهر پیزا است. این برج از کهن‌ترین برج‌های جهان به شمار می‌آید که از ارتفاعی بالغ بر ۸۵ متر و وزنی حدود ۱۴۵۰۰ تن برخوردار است. به نظر می‌رسد قدمت ساخت این اثر هنری به دوران رُنسانس باز می‌گردد که در مدت زمانی حدود ۱۷۶ سال ساخته شده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این بنا، تغییر موقعیت آن با گذشت زمان است. به گونه‌ای که هر سال حدود ۲/۵ سانتی‌متر به سمت زمین منحرف می‌شود. کارشناسان معماری معتقدند که احتمال سقوط این برج تا ۸۰ سال آینده دور از واقعیت نخواهد بود..

ونیز (Venezia)

ونیز شهری است بسیار دیدنی در بخش شمالی کشور ایتالیا که از ویژگی‌های کم‌نظیر آن، محصور شدن بخش اعظمی از شهر توسط آب است. به گونه‌ای که بسیاری از قسمت‌های این شهر دوست‌داشتنی روی آب قرار گرفته و برای رفت و آمد درون شهر از قایق استفاده می‌شود. شهری قرار گرفته روی آب که می‌توان این خصوصیت را از مهم‌ترین دلایل شهرت و محبوبیت آن در بین گردشگران و بازدیدکنندگان دانست. از این شهر علاوه بر شهر کانال‌های آبی، شهر رویاها و شهر هنرهای نمایشی به شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز یاد می‌کنند. برگزاری جشنواره‌ی فیلم ونیز از مهم‌ترین رخدادهای هنری در این شهر است که شهرتی جهانی دارد. کارناوال ماسک‌ها، کریستال‌های ونیزی، موزه‌ها، میدان سن مارکو، کانال اصلی، گالری آکادمیا و پا ریالتو می‌تواند از جاذبه‌های اصلی گردشگری در این شهر آبی به شمار آیند.

سیسیل (Sicily)

زرگ‌ترین و وسیع‌ترین جزیره‌ی ایتالیا، جزیره سیسیل است که توسط آبراه مسینا از بخش خشکی تفکیک شده و بخش عظیمی از آن را نوار باریک ساحلی تشکیل می‌دهد. جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر در وسعتی بالغ بر ۲۵۷ کیلومتر، در این جزیره‌ی زیبا زندگی می‌کنند. مناظر چشم‌نواز و متحیرکننده‌ای در جزیره‌ی زیبای سیسیل نظر هر گردشگر و بیننده‌ای را به خود مجذوب می‌سازد و خاطراتی تکرار نشدنی و عمیق را برای بازدیدکنندگان به ارمغان خواهد داشت. با سفر به ایتالیا و حضور در این منطقه‌ی کم‌نظیر این کشور، لحظاتی ناب را تجربه خواهید کرد.

تبلیغات
تبلیغات