جاذبه های روسیه

Red Square – میدان سرخ – مسکو

میدان سرخ بعنوان اصلی ترین میدان مرکزی مسکو شناخته شده چرا که تمامی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراههای اصلی روسیه می رسند به این میدان متصل میشوند. میدان سرخ یادآور وقایع مهمی در تاریخ روسیه می باشد و علاوه بر اینکه در مرکز مسکو قرار دارد قلب کشور روسیه نیز بشمار می رود.

Moscow Kremlin – کاخ های کرملین – مسکو

کاخ کرملین ( به معنی دژها یا قلعه های روسیه ) نیز مثل میدان سرخ در مسکو قرار دارد ، کرملین شامل پنج کاخ و چهار کلیسای جامع می شود که دور تا دور آنها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. بزرگترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین است که دارای ۷۰۰ اتاق می باشد و مربوط به قرن ۱۹ میلادی است. کرملین در روزهای پنجشنبه باز نیست و عکاسی داخل کاخ های آن ممنوع می باشد.

کاخ کرملین

Cathedral of St.Basil – کلیسای جامع سنت باسیل – مسکو

حتما بارها تصاویر این گنبدهای رنگی زیبا در میدان سرخ را دیده اید یا ممکن است از نزدیک به آنجا سفر کرده اید. این کلیسای جامع در قرن ۱۶ به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه در برابر لهستانی ها ساخته شده است. سنت باسیل شاهکار هنر ارتودوکس بحساب می آید وشاید به نوعی سمبل شهر مسکو به شمار آید.

تبلیغات
تبلیغات

Moscow Metro – متروی مسکو – مسکو

بدون شک متروی مسکو یک گالری هنری است. ساخت متروی زیرزمینی مسکو در سال ۱۹۳۰ انجام گردید و ایستگاههای آن با نام “کاخ های مردم ” ساخته شده است. در طراحی ایستگاههای مترو از نقش های برجسته ، حاشیه های زینتی ، سنگ های مرمر ، مجمسه های برنز ، شیشه های رنگی و موزاییک های بیشماری استفاده شده است که تمی از مد روم شرقی را در خود جای داده است.

مترو مسکو

کاخ پترگوف – مسکو

در شمال روسیه پترگوف یکی از شهرهای منطقه ی فدرال سن پترزبورگ و ساحل جنوبی خلیج فنلاند است. جمعیت این شهر در سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده که در سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر کاهش یافته‌است. این مکان در اوایل قرن هفدهم به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شد. این کاخ در کل روسیه پرطرفدارترین مکان‌ برای توریست‌ها است.

Tretyakov Gallery – گالری ترتیاکوف – مسکو

موزه ترتیاکوف در مسکو موزه تاریخ هنر روسیه می باشد که توسط پاول میخایلوویچ ترتیاکوف که یک بازرگان روس بوده است این کلکسیون در موزه طی سالهای متوالی جمع آوری شده است.این گالری در خانه ای که خانواده ترتیاکوف در سال ۱۸۵۱ خریداری کرده بودند قرار دارد.

%d8%aa%d8%b1%d8%aa%db%8c%d9%88%da%a9%d9%88%d9%81-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c
نقطه صفر روسیه

Zero Kilometer Moscow – کیلومتر صفر مسکو – مسکو

اصلا کیلومتر صفر چیست؟ در بسیاری از کشورها کیلومتر صفر به مکانی، معمولاً نقطه‌ای از پایتخت، گفته می‌شود که فاصله دیگر نقاط کشور از این نقطه سنجیده می‌شود.
پلاک دایره ای شکل برنزی که کیلومتر صفر روسیه را نشان می دهد در مسکو و روبه روی کلیسای ایبریان با فاصله کمی از میدان سرخ قرار دارد. بسیاری از بازدید کنندگان و مردم محلی به کیلومتر صفر آمده و آرزو می کنند ، بدین صورت که روی این دایره برنزی می ایستند و پس از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند آنها بر این باورند اگر سکه به روی این دایره برنزی بیفتد آرزویشان بر آورده می شود

Bolshoi Theatre – تئاتر بولشوی – مسکو

تئاتر بولشوی تئاتر تاریخی و قدیمی مسکو می باشد که در آن اپرا و باله برگزار می شود

bolshoi-theatre-005
manezhnaya-square-moscow-russia

Manege Square – میدان مانژ – مسکو

در پایین شهر مسکو میدان مانژ بخشی اساسی را در بر می گیرد که از طریق خیابان Tverskaya به میدان سرخ متصل میشود.
جاذبه های دیدنی زیادی در اطراف این میدان قرار دارد ، موزه تاریخی مسکو و باغ اسکندر ( الکساندر گاردن ) در جنوب ، مسکو مانژ در غرب آن و دانشگاه مسکو در شمال آن قرار دارد. در سمت شرقی این میدان هتل مسکوا واقع شده است و سه ایستگاه مترو در اطراف آن وجود دارد.

Arbat street – خیابان آربات – مسکو

در شهر مسکو خیابانهای قدیمی زیادی وجود دارد که خیابان آربات یکی از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های است ، خیابانی تاریخی که پر از آثار هنری و فروشگاههای هنری ، نقاشان پرتره ، موسیقی زنده ، فروشگاههای خرید سوغاتی و کافه می باشد..

arbat
planetarium moscow

آسمان نمای مسکو – Moscow Planetarium – مسکو

افلاک نما یا آسمان نمای مسکو یکی از قدیمی ترین و بزرگترین آسمان نما ها در جهان است که در سال های ۱۹۲۷ – ۱۹۲۹ ساخته شده است..

Hermitage Museum – موزه هرمیتاژ – سنت پترزبورگ

هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه در سال ۱۷۶۴ توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است.

hermitage-museum
st-cathedral-church

St. Isaac’s Cathedral – کلیسای سنت ایزاک – سنت پترزبورگ

کلیسای سنت ایزاک که به ایزاکیوفسکی هم معروف است بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه در این شهر و چهارمین کلیسای ارتودوکس بزرگ جهان می باشد.

Cabin of Peter The Great – کلبه پتر کبیر – سنت پترزبورگ

این کلبه اولین کاخ پتر کبیر محسوب می شود که ازچوب ساخته شده است. این کلبه چوبی فقط ۶۰ متر مربع است که شامل سه اتاق می شود ، یک اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن و یک اتاق مطالعه .

cabin of peter the great
russian museum st petersburg

Russian Museum – موزه روس – سنت پترزبورگ

با وجود اینکه این موزه قابل قیاس با موزه ترتیاکوف در مسکو نیست اما موزه روس در سنت پترزبورگ نیز یکی از بزرگترین موزه های هنر و نقاشی ملی مربوط به قرن ۱۹ می باشد.

Konstantinovsky Palace – کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا – سنت پترزبورگ

قصر کنستانتین محل اقامت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است که شاهکار هنر معماری روسیه در قرن ۱۸ به شمار می رود. این موزه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۴ بعد از ظهر باز است.

konstantinovsky-palace-st-petersburg

دیدنیهای روسیه

دریاچه ی بایکال

این دریاچه، عمیق ترین دریاچه ی جهان است، که در شرق سیبری واقع شده است. با زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین، این دریاچه ۱۵۰۰متر عمق دارد. دره ها ی آب افشان: صدها آب فشان که بخار و آب از آن خارج می شود در این منطقه که نام آن کامچاتکا است قرار گرفته اند. این محل در آثار میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

مادر میهن

این مجسمه عظیم و یادبود گرانبها به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این مجسمه با ۸۵ متر ارتفاع دو برابر مجسمه آزادی در امریکا بوده و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی ثبت شده است، این زن نماد کشور روسیه است. کاخ پیترهوف: این کاخ توسط پیتر اول در اوایل قرن ۱۷میلادی در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شده است. این بنا بیشترین آمار جذب توریست در روسیه را دارد.

کوههای البروس

بلندترین نقطه ی روسیه این کوهها هستند، حتی برخی معتقدند بلندترین نقطه ی اروپا نیز کوههای البروس است. بسیاری از توریست ها برای اسکی و اسنوبرد هرساله به این کوهها می آیند. ارتفاع کوه البروس ۵۶۰۰ متر برآورد شده است. .

محل تبلیغ اول
تبلیغات