باغ وحش ژوهانسبورگ آشنایی با آفریقای جنوبی

این باغ وحش تاریخی حدود ۱۰۰ سال پیش تاسیس شد و هنوز با قدرت به کارش ادامه می دهد. امروزه حدود بیش از ۲ هزار حیوان در ۵۰ گونه ی مختلف در این باغ زندگی می کنند. عمده شهرت این باغ بدلیل نگه داری از شیرهای سفید نایاب و عجیب است. مساحت این باغ وحش حدود ۵۴ هکتار بوده و این موقعیت را خواهید داشت که شاهد غذا خوردن حیوانات آن باشیدغ در سخنرانی های مربوطه شرکت کنید؛ جاذبه هایی هم مخصوص کودکان وجود دارند

برج Top of Africa آشنایی با آفریقای جنوبی

این برج بهترین جایی است که از روی آن می توانید تمام شهر را ببینید. حتی در بام آن یک رستوران مستقر شده است. در هوای صاف و عالی می توانید از طبقه ی ۵۰ام آن، ژوهانسبورگ مرکزی، جاذبه های زیبای آن، Soweto، Sandton، فرودگاه و حتی Pretoria را ببینید. Carlton Centre جذابیت خاصی بدست آورده و چندین فروشگاه و یک سینما را در خود جای داده است.

Dullstroom – ژوهانسبورگ آشنایی با آفریقای جنوبی

در اینجا می توانید از شلوغی و هیاهوی شهر در امان باشید. آب بندها و دریاچه های طبیعی این ناحیه مملو از ماهی قزل آلا و ماهیان پرنده می باشد. می توانید در طبیعت زیبا استراحت کنید و یا در گذرگاه های آن قدم بزنید. این شهر بدلیل داشتن مرتفع ترین خط آهن در آفریقای جنوبی معروف است. معمولا در طول ماه های تابستانی بیشتر از اینجا بازدید می شود زیرا زمستان ها دمای این ناحیه تا زیر صفر کاهش می یابد

محل تبلیغ اول
تبلیغات

موزه آپارتاید؛ یادآور  آشنایی با آفریقای جنوبی

این موزه که در سال ۲۰۰۱ در شهر ژوهانسبورگ افتتاح شده یکی از پربازدید کننده ترین و تأثیربرانگیزترین موزه های این کشور به شمار می رود.نمایش مسلسل گونه آغاز تاریخ خون بار آفریقا در سال ۱۹۴۸ و اتمام آن در سال ۱۹۹۴، تجربه ای سرشار از آوارگی مردم و استعمار زورگویان جاه طلب را به یاد بازدید کنندگان خود می آورد.

از برجسته ترین قسمت های این موزه نمایی از سلول انفرادی زندان های نژادپرستان آفریقای جنوبی است که نشان دهنده تغییر و دگرگونی در این کشور محسوب می شود.

کوه تاریک و دره خروشان رودخانه بلاید آشنایی با آفریقای جنوبی

کوهستان دارکنزبرگ (کوه تاریک)، مرتفع ترین کوه آفریقای جنوبی محسوب می شود. جای شگفتی نیست اگر تصور کنیم این منطقه همان مرکز زمین در نظر گرفته شود. کوهستانی که الهام بخش خلق اثر مشهور ارباب حلقه ها بوده است.دره رودخانه بلاید از زیباترین مناظر این کوهستان، در حدود ۲۶ کیلومتر طول و ۸۰۰ متر عمق داشته و به عنوان بزرگترین شگفتی طبیعی آفریقای جنوبی و یکی از بزرگترین دره های جهان محسوب می شود.

پارک ملی کروگر: صحراگردی آشنایی با آفریقای جنوبی

تمام جهانگردانی که به آفریقا مسافرت می کنند حتماً باید تجربه یک صحرانوردی یا سافاری داشته و حیات وحش این قاره همچون شیرها و فیل ها را از نزدیک تماشا کنند. این صحرا نوردی دقیقاً همان چیزی است که می توان در پارک ملی کروگر آنرا مشاهده کرد.پنج خط بزرگ این تور طبیعت گردی به نام های بوفالو، کرگدن، شیر، فیل و پلنگ، بخش های اصلی آن به شمار می روند. علاوه بر این پنج حیوان گردشگران می توانند ۱۳۰ گونه پستاندار ۴۸۰ گونه ماهی، ۱۱۴ نوع خزنده و ۴۶۸ نمونه از پرندگان مختلف را نیز در این سفر مشاهده کنند. از اینرو به هیچ عنوان تعجب نکنید و دوربین های خود را به همراه داشته باشید.

غارهای استوک فونتین آشنایی با آفریقای جنوبی

غارهای استوک فونتین در ۵۰ کیلومتری شمال غرب ژوها نسبورگ واقع شده است.این غارها نه تنها به دلیل سنگ های استالاگمیت (stalagmits) یا زیر گلفهشنگ و گلفهشنگ ها (stalatctites) خود از شهرتی فراوان برخوردار شده بلکه اکتشافات متعددی که در آن در خصوص نشانه هایی از وجود انسان های دو و نیم میلیون ساله صورت گرفته نیز این غارها را در ردیف میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده است.این غارها به دلیل یافته های دیگری همچون اکتشافات استخوان های چهار میلیون ساله که به پای کوچک شهرت یافته اند، نیز مشهور شده اند. به تازگی نیز مرکزی مربوط به نحوه تکامل بشر در این منطقه دایر شده است.

تبلیغات
تبلیغات